Жінки в енергетиці 2021: пошук нових викликів

Сьогодні досить цікавим видався день.

По-перше, колеги, вітаю усіх інженерів з професійним святом – Всесвітнім днем інженерії! Творчих ідей і можливостей їх втілення у життя!

По-друге, відкрила для себе нові теми для роздумів завдяки виступам учасниць круглого столу “Жінки в енергетиці 2021: Пріоритети на шляху до покращення різноманіття та інклюзивності в контексті пандемії Covid-19” від USAID Проєкт енергетичної безпеки. Через технічні причини мені не вдалося поділитися своїми думками з голосу. Тому залишу їх тут, кому буде цікаво. Модераторка заходу Юлія Галустян попросила одним словом сформулювати, як можна долати непростий час пандемії, що змінив наші життя за багатьма напрямками, в першу чергу – у роботі. І енергетична сфера – не виключення. Багато було різних думок: дисципліна, можливості, підтримка, досвід, баланс, прийняття тощо.

Від мене – тримайте “ПРИКЛАД“. У своїй діяльності я завжди керуюся прикладами успішних людей, серед яких, до слова, багато жінок. З перших днів навчання за фахом “інженер-електрик” було чому повчитися у своїх викладачів. Отриманою базою знань та життєвими навичками керуюся й досі. В роботі мені щастило не менше – мала справу з керівниками, які завжди проявляли найкращі таланти, демонструючи власним прикладом, на скільки важливо бути гнучким та адаптивним в нестандартних виробничих ситуаціях. Тепер я використовую усі ці приклади у своїй консультативній та громадській діяльності, поширюючи власний досвід та знання. До прикладу – через проєкт “Енергетична грамотність”, за ініціативою Всеукраїнська Агенція Інвестицій та Сталого Розвитку, коли вдається передавати свої знання і досвід та вчитися одночасно новому від інших людей. Адже у відповідь я отримую історії, як ці люди вирішують на практиці схожі питання, але власним шляхом. І такий обмін надзвичайно важливий не лише для професійного зростання, але й для саморозвитку. У час карантинних обмежень я дуже часто чую саме від жінок – роботи стало ще більше (я є однією з них). Це люди, які перетворили виклики у нові можливості, адаптувалися та вдосконалюють свої вміння. Ми отримали звичку вчитися, спілкуватися онлайн, щоденно розв’язуючи низку абсолютно різних робочих та життєвих задач. Ми цінуємо досвід один одного. Ми є саме тим прикладом один для одного, одна для одної, як нам діяти, переймаючи релевантний досвід.

Тому я вважаю, що у списку нових сучасних викликів=можливостей знайдеться місце для слова “приклад”. Втілюючи запозичені успішні приклади в життя, ми самі стаємо прикладом для інших людей. До слова, тільки власним прикладом ми є найбільш переконливими для співрозмовників.

Щиро, Юлія Усенко,
Голова Всеукраїнської Агенції Інвестицій та Сталого Розвитку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *