В Україні розвиватимуть ринок біометану

Закон про розвиток виробництва біометану в Україні, який був ухвалений Верховною Радою у другому читанні 21 жовтня, підписаний Президентом.

Передбачений Законом механізм розвитку ринку біометану покликаний розширити можливості виробників біометану щодо реалізації та експорту біогазу (біометану), а також підвищити економічну привабливість біогазових проєктів для потенційних інвесторів.

Перші потенційні учасники ринку біометану – це компанії, які вже продають електричну енергію, вироблену біогазовими електростанціями, за “зеленим” тарифом, який з 1 жовтня (враховуючи зміни від 03.11.2021) діє для 38 ліцензованих виробників електроенергії.

Окремі черги біогазової електростанції ТОВ “Теофіпольська енергетична компанія”

Ухвалені зміни визначають новий термін «біометан» у Законі України «Про альтернативні види палива», передбачають створення і функціонування реєстру біометану для його обліку, а також встановлюють порядок формування гарантій його походження. Зокрема, поняття “біометан” регламентується як “біогаз”, що за своїми фізико-технічними характеристиками відповідає нормативно-правовим актам про природний газ для подачі в газорозподільні та газотранспортні мережі або для використання в якості моторного палива.

За даними Біоенергетичної асоціації України, потенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд м3 на рік, що відповідає 25% внутрішнього споживання газу.

Подальша імплементація Закону передбачає протягом шести місяців з дня набрання його чинності прийняття Порядку функціонування реєстру біометану, а також приведення відповідних нормативно-правових актів КМУ та НКРЕКП у відповідність із цим Законом.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *