В Україні може запрацювати найбільша у Європі біогазова станція

Нарешті #провідрядне. Я обожнюю працювати з “живими” проєктами. Коли гора паперів втілюється в процес, що запускає об’єкт у промислову експлуатацію. Вже понад 10 років я отримую задоволення від участі у проектах ВДЕ. Але найбільше мене цікавить саме біоенергетика. Улюблені проекти біогазових станцій. Кожен із них – це нова задача, розв’язок якої шукаємо спільно з командами фахівців, які знають про свій об’єкт усі технічні аспекти в деталях. Такі проєкти об’єднують і надихають разом творити неймовірне. Адже труднощі і нестандартні ситуації на кожному кроці.

Якщо просто і коротко, будівництво таких об’єктів починається з купи документів. Потім місяці будівництва та тестингу, коли будмайданчик нагадує мурашник, де “кипить” робота. Експерименти із сировиною, наладка обладнання. Купа процедурних питань, узгоджень. І нарешті промисловий об’єкт готовий до експлуатації та генерує енергію в мережу. Такий собі місцевий енергоцентр.

Але найцікавіше – в Україні може запрацювати найбільша в Європі біогазова станція. І не так важливо, хто саме з компаній зробить це першою. Важливіше, що це стане новим поштовхом для розвитку саме біогазової енергетики. І поки хтось просто розказує про мрії, мене тішить, що є ті, хто інвестує в такі проєкти попри усі труднощі, дбаючи про розвиток районів та добробут місцевих мешканців.

Юлія Усенко,
Голова Всеукраїнської Агенції Інвестицій та Сталого Розвитку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *