Ukraine will exist! Україні як державі бути!

14 квітня презентували своє дослідження “Економіка України під час війни: оперативна оцінка, квітень 2022” експерти Центру економічної стратегії.

Мої підсумки в одній цитаті одного зі спікерів (Timathy Ash, Bluebay Asset Management ): “Ukraine will exist!”. Попри шалені втрати, зруйновані промислові об’єкти та інфраструктуру, відтік населення за кордон та інші негативні наслідки для економіки, Україні як державі бути! Хоча все зовсім не просто.

Хочу акцентувати увагу на деяких коментарях та думках зовні. Безперечно, що антиросійські санкції є дуже важливими. Але одночасно Україна потребує зовнішньої підтримки для відновлення. І тут наведу перелік джерел, який встигла занотувати за Владиславом Рашкованом (МВФ, Україна):

  • European Solidarity Fund – 500 мільйонів євро для реагування на трагічні гуманітарні наслідки війни як всередині України, так і за її межами.
  • Доступ до структурних фондів ЄС – після отримання Україною статусу кандидата в члени ЄС. Від себе нагадаю, що це може статися вже влітку цього року.
  • Підтримка міжнародних фінансових організацій, зокрема ЄБРР та Multi-Donor Trust Fund (MDTF).
  • Двостороння підтримка окремих країн (Канада, Німеччина, Італія тощо).
  • Приватні донати (великий бізнес та інші).Фінансування на відновлення та подальший розвиток потрібне вже сьогодні. Тому надзвичайно важливою є ДОВІРА, для чого потрібна прозора система прийняття рішень.

Про глобальний вплив війни в Україні – Крісталіна Георгієва, директорка МВФ:

Вторгнення росії в Україну є руйнівним для української економіки та спричиняє потрясіння у всьому світі… Вплив війни сприятиме зниженню прогнозів для економік 143 країн цього року, що становить 86% світового ВВП”.

Повний текст заяви читайте на сайті МВФ.

З позитивних тенденцій: експерти заявляють, що у квітні вже відчутне пожвавлення бізнесу. Та й самі ми бачимо, як люди потроху повертаються (кому насправді є куди повертатися) у свої домівки. І в цілому ті, хто не поїхав з країни, купуючи товари та замовляючи місцеві послуги, надають цим велику підтримку українським підприємцям.

Мені так хочеться додати від себе і про енергетику на фоні руйнацій мереж та електростанцій, зокрема об’єктів відновлювальної енергетики; про наслідки зниження енергоспоживання в системі, в першу чергу через втрату промислових споживачів… Але не забігатиму наперед. Це тема для окремої аналітики, яку принаймні для себе я веду. Згодом поділюся цікавим. “Ukraine will exist!” Все буде Україна!

Щиро, Юлія Усенко,
голова ГО “Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *