The 4th Energy Security Forum

31 травня Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку взяла участь у Форумі з енергетичної безпеки, що вже 4 роки збирає політичних лідерів і енергоекспертів з усієї Європи.

Цього року в контексті енергії майбутнього:
стратегії забезпечення європейської енергетичної безпеки 
геополітичні питання вуглеводнів
інвестиції в нові енергетичні проекти
блокчейн в енергетиці

Традиційно Форум почався із вітального слова Принца Монако Альберта ІІ.

Серед запрошених політиків найбільш змістовним був виступ Президента Хорватії пані Колінди Грабар-Кітарович. Вона не тільки розповіла про основні проблеми забезпечення енергобезпеки (залежність Європи від російського газу, відсутність єдиної політичної стратегії в питаннях енергетики), але й підкреслила виняткову роль ВДЕ в подоланні енергозалежності від газу. Хорватія є однією з 11 держав-членів ЄС, що вже досягли мети стратегії 2020.

Про геополітику в розрізі енергетичної безпеки говорили також Андерс Фог Расмуссен (Прем`єр-міністр Данії), Александр Квасневські (екс-Президент Польщі), Петр Стоянов (екс-Президент Болгарії) та багато інших відомих політиків.

На жаль, більшість виступів не відрізнялися один від одного: загальна інформація про необхідність забезпечення енергетичної безпеки шляхом зниження залежності від російського газу, диверсифікації постачальників та розвитку виробництва «зеленої» енергії.

Декілька разів учасники Форуму намагалися почути чесні відповіді на критичні та прямі питання, але цього не сталося.
І хоча всі визнають роль України в стримуванні російської агресії, Форум довів, що на сьогодні безперебійне постачання газу для європейських країн важливіше за майбутні загрози з боку РФ.
Тож маємо самі вирішувати свої проблеми.

Представники бізнесу були трохи чесніші за політиків. Деякі навіть настільки відверті, що відмовились прийняти розвиток ВДЕ як один з найголовніших шляхів забезпечення енергетичної безпеки, аргументуючи свою позицію тим, що їм вигідніше й надалі розвивати власний газовий бізнес, ніж йти назустріч загальним інтересам суспільства.

Найбільш цікавим був виступ представника Bloomberg. Альберт Чонг, голова глобальної аналітики, підсилюючи кожне слово цифрами та розрахунками, змусив напружитись фанатів традиційної енергетики:
✔️Світ змінився. Майбутнє, яке окремі організації намагаються відтермінувати, вже настало: енергетика з ВДЕ невідворотна.
✔️Об‘єм генерації з ВДЕ зростатиме, а вартість технологій знижуватиметься.
✔️Інвестиції в зелену енергетику Європи знизились за декілька останніх років, але стали більш усвідомленими.
✔️Зелені аукціони – це не вигадка українських політиків, а нормальна практика в багатьох країнах.
✔️Виробництво електроенергії стає інвестиційно привабливим навіть для традиційно видобувних компаній, на кшталт Shell.
✔️В мінливому світі все має бути «flexible»: від енергетичних систем до інвестора. 
✅Все буде ВДЕ – саме так можна описати суть презентації Bloomberg (декілька слайдів додаємо до допису)????

Блокчейн як технологія – це майбутнє енергетики. Не дивлячись на кризу, що спіткала першу криптовалюту, все більше компаній використовують блокчейн для залучення інвестицій в енергетику. Чому? Бо прозорість, доступність і гнучкість – це необхідні умови нового світу.

Загалом, Форум вартувало відвідати хоча б заради живого сприйняття інформації та формування власної думки стосовно політичної та енергетичної ситуації в світі.
Обережність у висловлюваннях, узагальнені коментарі підсилили відчуття неготовності чи небажання брати на себе відповідальність за чіткі відповіді на гострі запитання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *