Тарифні гойдалки

Сьогодні з’ясовували з колегами, чому відбувається зростання тарифів на електричну енергію для побутових споживачів. Розклали по поличках, як формується тариф для кінцевих споживачів.

Одна з моїх тез пов’язана з “тарифними гойдалками”. Так я називаю дискусії про справедливі тарифи, коли можна розгойдувати цю тему як у бік надавачів послуг, так і до споживачів. Перші мають покрити власні витрати та отримати прибуток. Другі хочуть мінімальну ціну та максимально якісний продукт/послугу.

Також “ефект гойдалок” можемо спостерігати при спробах вирівняти тарифи для промисловості та побутових споживачів, пояснюючи це, як захід, спрямований на зменшення перехресного субсидування. І в першому і другому прикладі “тарифних гойдалок” потрібно знайти баланс для того, щоб не було розгойдувань далі.

Цікаво було послухати експерта Іллю Полуляха, який доступно надав пояснення, які чинники впливають на формування ціни в умовах нового ринку, а також розказав, як діє механізм ПСО. Організатори заходу надали учасникам чудову можливість інтерактивного спілкування з представниками НКРЕКП та Міненерго. В цілому вважаю, що такі заходи є дуже важливими для роз’яснення енергетичних реформ споживачам. Дякую DiXi Group за можливість долучитися до вебінару в якості спікера. Кому цікаво, або хтось був зайнятий форумом “Платіжка”, можете переглянути запис вебінару тут. #енергограмотність

Щиро, Юлія Усенко,
Голова Всеукраїнської Агенції Інвестицій та Сталого Розвитку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *