Спільна позиція громадських організацій, бізнесу та представників муніципалітетів про роль розподіленої генерації ВДЕ у проєкті Плану відновлення України

Наприкінці серпня за ініціативи ГО “Центр екологічних ініціатив “Екодія” відбулося обговорення, за результатами якого розроблено спільну позицію представників громадського сектору, бізнесу та місцевої влади про роль розподіленої генерації з відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) у проєкті Плану відновлення України. Також спільнота напрацювала відповідні рекомендації, які надані робочій групі з питань енергетичної безпеки при Національній раді з відновлення України від наслідків війни для подальшого розгляду та врахування у проєкті Плану відновлення України.

Незважаючи на високий рівень зацікавленості у проєктах малої генерації ВДЕ, за результатами обговорення були визначені основні бар’єри щодо їх впровадження на національному, місцевому та бізнесовому рівнях. Зокрема, діюче законодавство України не є досконалим з огляду на створення умов для стрімкого розвитку енергетичних кооперативів в Україні.

Водночас, поступово спостерігається адаптація людей до вимог щодо задоволення своїх основних потреб та пріоритетів в умовах воєнного стану. Війна стала тригером для зміни свідомості та ставлення громадян до більш самостійних рішень щодо задоволення своїх потреб у енергії. Зокрема, йдеться про так звану енергетичну свободу (вільний доступ до енергоресурсів та енергетичних ринків, позбавлення залежності від монополій) і про використання доступних місцевих ресурсів, які можуть стати необхідною складовою для використання відновлюваних джерел енергії.

Щоб ознайомитися з розробленими рекомендаціями, перегляньте повний текст спільної позиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *