Серія тренінгів 2020 «Енергетична стійкість ОТГ та підтримка жіночого лідерства»

Наприкінці цього року, за ініціативи й імплементації ГО “Експертний центр з питань безпеки – Україна” та за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки, проведено серію онлайн тренінгів «Енергетична стійкість ОТГ та підтримка жіночого лідерства».

До тренінгу 2-4 грудня долучились 18 ОТГ з 5 областей: Миколаївська (Баштанська міська ОТГ, Березанська селищна ОТГ, Коблівська сільська ОТГ, Воскресенська селищна ОТГ ), Донецька (Бахмутська міська ОТГ, м. Українська, Селидівська міська ОТГ, Краматорська міська ОТГ, ), Луганська (Білокуракінська селищна ОТГ), Сумська (Чернеччинська сільська ОТГ, Шосткинська міська ОТГ, Степанівська селищна ОТГ), Запорізька (Бердянська міська ОТГ, Більмацька селищна ОТГ, Чернігівська селищна ОТГ, Широківська селищна ОТГ) області.

Упродовж трьох днів учасниці активно обговорювали питання енергетичної самодостатності, що є сьогодні надзвичайно актуальними для громад, а також роль та залучення жінок до прийняття рішень на місцях, особливо в частині енергетичних проєктів.Від Ольги Зелеюк, співзасновниці ГО «Український центр злагоди», сертифікованої коучки з вирішення конфліктів та розвитку лідерства, учасниці дізнались про «Прикладні аспекти жіночого лідерства».

Учасниці також отримали практичні навички та перейняли досвід, важливий для кожної жінки-лідера – навички з комунікації та вирішення конфліктних ситуацій та обговорили виклики жіночого лідерства у сфері енергетики.

Наталія Слободян, експертка з питань міжнародної співпраці та технічної допомоги в секторі енергетики, у своєму виступі «Національні і міжнародні програми підтримки енергетичних проєктів місцевих громад» поділилась із представницями ОТГ інформацію про можливості долучатись до грантових міжнародних програм, створювати консорціуми із зарубіжними колегами та спільно шукати підтримку у міжнародних донорів.

З виступу Олега Савицького, експерта з кліматичної та екологічної політики, співзасновник НДО «Екодія», – «Від планів дій сталого енергетичного розвитку до дорожніх карт та реальних заходів: як втілювати інтегровану кліматичну та енергетичну політику на місцях», учасниці дізналися про можливості, пов’язані з необхідністю модернізації інфраструктури в умовах змін клімату, сучасні підходи до комплексного інфраструктурного планування та роль Планів дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату як прикладного інструменту інтегрованої енергетичної та кліматичної політики на місцях.

Під час виступу Андрія Чубика, експерта з політики сталого енергетичного розвитку «Оцінка енергоресурсного потенціалу громад», учасниці тренінгу розширили свої знання про енергоресурсний потенціал, доступний ОТГ, шляхи його використання та розвитку.У своєму виступі «Енергоефективність: основа успішності громади» Євгенія Нестеренко, експертка з енергетичних питань (Експертний центр з питань безпеки – Україна) допомогла учасницям тренінгу підвищити рівень обізнаності з програм енергоефективності та фінансових можливостей для кожної з ОТГ.

У спільному виступі «Правові засади захисту прав споживачів у сфері енергетики» Юлія Усенко, співзасновниця та голова Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку та Ірина Пташник, юристка технічного проекту ЄС «Удосконалення законодавства, контролю та обізнаності щодо безпеки харчових продуктів, здоров’я та добробуту тварин в Україні» акцентували увагу учасниць на енергограмотності та усвідомленні ролі свідомого споживання в громадах. Під час тренінгу учасниці отримали покрокові дії щодо захисту інтересів споживачів у сферах енергетики та комунальних послуг в межах діючого законодавства України.

До тренінгу долучились запрошені спікери, – В’ячеслав Мовчан, представник компанії УК Інженирінг та Іма Хренова-Шимкіна, заступник директора проекту “Реформи у сфері енергоефективності в Україні” Giz. Запрошені гості представили проектні можливості для розвитку енергетики на місцях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *