Ринок електроенергії в Україні не відповідає стандартам ЄС

Ринок електричної енергії в Україні не є конкурентоспроможним за стандартами ЄС. Про це йдеться у Резолюції Європейського парламенту від 11 лютого 2021 року щодо імплементації Угоди про асоціацію між ЄС та Україною.

Скасувати перехресне субсидування, посилити незалежність Укренерго (ОСП) та зробити електростанції більш екологічними – три основні заклики Європарламенту до України в частині завершення реформи ринку електроенергії.

З тексту резолюції Європарламенту від 11.02.2021: “116. Regrets that the new wholesale electricity market that started operating in Ukraine in July 2019 is still not competitive by EU standards; urges Ukraine, therefore, to complete its reform and improve the level of compliance with EU law, first and foremost by enhancing Ukrenerho’s independence and avoiding cross-subsidisation; calls on Ukraine to upgrade its existing power plants to meet strict European environmental and safety standards”.

Про хід виконання Угоди про асоціацію за напрямками енергетики, екології та захисту клімату викладено в окремому розділі резолюції – Energy, environment and climate change.

Повний текст резолюції читайте за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *