Про Концепцію Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України

Наприкінці вересня Уряд схвалив Концепцію Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року.

У Концепції згадується, що справедлива трансформація – це модель розвитку регіону, що передбачає гідне життя та достатній заробіток усім мешканцям, в тому числі працівникам, на яких вплине процес відмови від викопного палива (ліквідація виробничих потужностей, закриття вугледобувних підприємств тощо).

Серед завдань Концепції Державної цільової програми:

  • розробку планів трансформації для кожної громади;
  • створення точок економічного зростання;
  • соціальну підтримку шахтарів та їх сімей;
  • створення економічних кластерів;
  • підтримку розвитку відповідної інженерної інфраструктури для залучення інвестицій;
  • запровадження на законодавчому рівні нових інструментів підтримки інвесторів, які створюють робочі місця на вугледобувних територіях;
  • диверсифікацію місцевої економіки.

На підставі затвердженої Концепції буде розроблена державна цільова програма, метою якої є реалізація державної регіональної політики та забезпечення справедливої трансформації вугільних регіонів України шляхом комплексного розв’язання проблемних питань, зокрема в економічній, соціальній, культурній, житлово-комунальній та екологічній сфері, які виникають внаслідок зменшення видобутку вугілля та поступового закриття вугледобувних та суміжних підприємств.

Основними джерелами фінансування програми стануть кошти державного та місцевих бюджетів, а також міжнародної технічної допомоги. Прогнозована щорічна потреба в коштах державного бюджету починаючи з 2022 року становить близько 400 млн гривень. Загальний обсяг фінансування програми на 2022-2030 роки становить 15,7 млрд гривень, з яких з державного бюджету – 3,6 млрд гривень. Більш детально комплекс заходів та обсяг необхідних коштів для їх реалізації визначатимуться під час розробки самої програми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *