Презентація онлайн-курсу “Жіноче лідерство у розвитку енергетичного потенціалу ОТГ”

Онлайн-курс “Жіноче лідерство у розвитку енергетичного потенціалу ОТГ” офіційно було презентовано 11 січня у Києві (УКМЦ).


Презентація онлайн-курсу “Жіноче лідерство у розвитку енергетичного потенціалу ОТГ”, 11 січня 2021 р., Київ. Фото УКМЦ.

Курс має на меті продемонструвати ефективний підхід до енергетичного планування та розвитку громад, з окремим фокусом на ролі жінок, які приймають рішення  щодо реалізації енергополітики на місцевому рівні, – пояснила Юлія Галустян, експертка з гендерних питань USAID ПЕБ.

Презентація відбулася за участі Юлії Усенко, голови Всеукраїнської Агенції Інвестицій та Сталого Розвитку, яка є однією з лекторок курсу “Жіноче лідерство у розвитку енергетичного потенціалу ОТГ”. У своїй презентації пані Юлія розповіла про ідею створення та зміст курсу, про те кому він може бути корисним та цікавим, а також про інші особливості.

Програма курсу складається з трьох основних модулів:

1) Технічний модуль: про ВДЕ, енергоперехід та декарбонізацію; про енергоефективність та енергоменеджмент у містах та громадах.
2) Фінансовий модуль: про пошук фінансування для проєктів у напрямку енергетики.
3) Правовий модуль: про #енергограмотність.

Крім технічних, фінансових та правових питань у сфері енергетики, курс містить гендерний компонент. Тому є можливість ознайомитися з матеріалом на підтримку жінок, робота яких пов’язана з реформою децентралізації, ефективність впровадження якої безпосередньо впливає на розвиток енергетики на місцевому рівні.

В цілому курс містить понад 30 лекцій (3,5 години часу) з розробленими тестовими та окремими завданнями.

Онлайн-курс “Жіноче лідерство у розвитку енергетичного потенціалу ОТГ” розміщено на освітній платформі Prometheus.


Презентація онлайн-курсу “Жіноче лідерство у розвитку енергетичного потенціалу ОТГ”, 11 січня 2021 р., Київ. Фото УКМЦ.

Усі спікери підтвердили актуальність та практичність матеріалів онлайн-курсу для громад в умовах сучасних викликів для місцевого розвитку.

“Теми, охоплені курсом, є важливі в контексті захисту клімату та економіки. Активна робота на місцях і особливо активна участь жінок – потенціал величезний. Тематика онлайн-курсу – важлива і перспективна. Спільними зусиллями, в тому числі за активної участі жінок, можна досягти величезних змін для своїх громад і в цілому для країни”, – Ірина Ставчук, Заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

“Присутність жінок та чоловіків в громадах як посадовців, які задіяні у роботі з питаннями енергоефективності та енергоменеджменту, – 50/50%”, – Юрій Савич, енергоменеджер, Новоград-Волинська міська рада .

“Половина успіху енергетичної стійкості громад залежить від залучення жінок до відповідної роботи”, – Надія Артем’єва, Українська мережа енергетичних інновацій Greencubator.

Більше виступів та презентацію самого онлайн-курсу дивіться у відеозаписі УКМЦ.

Онлайн-курс “Жіноче лідерство у розвитку енергетичного потенціалу ОТГ” розроблений в межах проєкту «Енергетична стійкість ОТГ та підтримка жіночого лідерства», що впроваджується ГО “Експертний центр з питань безпеки – Україна” за підтримки USAID Проєкту Енергетичної Безпеки (ПЕБ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *