PFAN в Україні

Сьогодні, 20 червня, PFAN провів перше roadshow в Україні.

PFAN (Private Financing Advisory Network) – це глобальна експерта мережа, яка забезпечує безоплатну експертну підтримку та сприяє залученню інвестицій для проектів чистої енергії та адаптації до зміни клімату. PFAN управляється UNIDO та REEEP. Фінансування мережі PFAN забезпечують уряди різних країн (Австрія, Японія, Норвегія, Швеція та США).  

З 2006 року PFAN допомогла залучити 1.46 млрд дол. інвестицій для 113 проектів. Зокрема загальна встановлена потужність проінвестованих проектів чистої енергетики склала 930 МВт.

Цього року діяльність PFAN представлено і в Україні. ГО «Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку» на правах партнера співпрацюватиме з мережею PFAN на базі єдиної в Україні платформи інвестиційних проектів відновлюваної енергетики UAMAP. Партнерами PFAN також виступають Держенергоефективності, Укргазбанк, Біоенергетична асоціація України.

Під час roadshow запрошені девелопери та власники проектів дізналися:

  • як подати заявку та зареєструвати проект на сайті PFAN;
  • на що звернути увагу, аби уникнути помилок та максимально правильно розрахувати ключові показники проекту;
  • які критерії відбору проектів PFAN та окремими інвесторами.

Також Юлія Усенко, голова Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку, виступила з презентацією основних можливостей для реалізації проектів відновлюваної енергетики та сталого розвитку в Україні. Було відзначено переваги співпраці з мережею PFAN у наданні експертної підтримки з підготовки проектів, які розміщуються на UAMAP, з метою залучення інвестицій.

За підсумками заходу, основна проблема проектів в пошуку інвестицій – це недостатність, недостовірність або неправильне надання інформації. Перспективних ідей багато; інвесторів і грошей достатньо. Але, як доводить практика, ініціатори проектів просто не знають і не вміють розрахувати детальну фінансову модель, написати повноцінний бізнес-план, навіть просто описати власний проект таким чином, щоб потенційний інвестор звернув на нього увагу і почав діалог.

Відтепер не потрібно витрачати час на експерименти із розробкою необхідних документів та пошуком інвестицій. Реєструйте проекти на платформі UAMAP (www.uamap.org.ua), де вам, як ініціатору проектів, допоможуть здійснити необхідні підготовчі заходи, налагодити співпрацю з PFAN та знайти інвестиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *