Перехід до нової системи обліку газу – від об’ємів до енергоодиниць

Верховна Рада 2 листопада ухвалила Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії. Вже з 1 травня наступного року буде запроваджено облік газу за новою методикою, яка, зокрема, діє в європейських країнах.

Ухвалений закон передбачає надання права Кабінету Міністрів України приймати рішення про перехід на розрахунки та балансування на ринку природного газу під час транспортування, зберігання, розподілу, видобування, купівлі-продажу, постачання та споживання природного газу, у тому числі здійсненні митного контролю та митного оформлення під час переміщення природного газу через митний кордон України, в одиницях енергії.

Що стосується споживачів природного газу, передбачається, що у платіжках з’явиться додаткова інформація спожитий обсяг теплової енергії із розрахунку одиниці вимірювання кіловат-година [кВт∙год].

У пояснювальній записці до проєкту закону зазначено, що імпорт газу вже зараз здійснюється за контрактами в обсягах енергетичних одиниць. Тож з метою прозорості та для коректного обліку й ціноутворення щодо обсягів природного газу за кількістю енергії запроваджується відповідна методика. Це дозволить українським постачальникам і споживачам об’єктивно і прозоро розраховуватися за спожитий природний газ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *