Надихнувшись Талебом

Теорія, аналітика та експертиза, прогнози. Це все важливо, звісно. Моделювання різних сценаріїв дозволяють, як мінімум, розвинути уяву, як може бути. Але на практиці жодна з прогнозних моделей може, не те, щоби не спрацювати, навіть не розпочатися. Навіть при найточніших оцінках ризиків.

В контексті реформування ринку електроенергії, який має запуститися фактично через декілька місяців після президентських виборів, а всі учасники ринку мають підготуватися, зокрема, відтестувати до того часу все необхідне програмне забезпечення (яке має бути вчасно розроблене і введене в експлуатацію), та виконати ряд організаційних заходів, можна багато чого різного прогнозувати. Але всіх більше цікавлять наслідки, а не деталізовані сценарії, зокрема, уникнення різного роду маніпуляцій і мінімізація ризиків…

За спостереженнями Талеба, є чотири квадранти розвитку ситуацій, де є як прості фінали, так і складні наслідки. Може хтось, читаючи, зараз так і подумав – “не з нашим щастям туди, де все просто…”.

А “чорні лебеді” бувають позитивні, до речі. Четвертий квадрант може принести, як найбільшу небезпеку, так і головні можливості 😉 І це не вигадка Талеба, це також перевірено часом. Про що доводять приклади з “Чому нації занепадають”.

Юлія Усенко,
Голова Всеукраїнської Агенції Інвестицій та Сталого Розвитку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *