Можливості для бізнесів та громад забезпечити потреби в електроенергії

Внаслідок війни рф проти України усі учасники енергетичних ринків та споживачі приймають нові виклики та вимушені шукати нестандартних рішень для енергозабезпечення. У зв’язку з цим у українців виникає багато актуальних запитань, наприклад:

  • Які енергетичні можливості для відновлення українського бізнесу та громад в умовах війни?
  • Як змінюватиметься енергетика з урахуванням нових викликів та потреб для споживачів?
  • В яких умовах доводиться працювати енергетичному бізнесу, та які перспективи його подальшого розвитку в Україні?

Юлія Усенко, голова ГО “Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку”, на запрошення Київської школи енергетичної політики (KSEP) в межах ініціативи “Добірка думок”, презентувала своє бачення щодо можливостей для бізнесів та громад забезпечити потреби в електроенергії:

Українська енергосистема зазнала серйозних втрат внаслідок війни, проявивши вразливі та слабкі місця. У зв’язку з цим у споживачів виникає основне питання – як досягнути надійного електрозабезпечення?

Потрібно розуміти, що енергетика потребує трансформації, зі збільшенням гнучкості, розвитком мікромереж, нарощуванням власних енергоресурсів, впровадженням систем накопичення енергії та здійсненням інших заходів, спрямованих на зміцнення енергобезпеки.

Стратегічні завдання щодо відновлення та подальшого розвитку енергетики мають розроблятися на рівні державного планування на роки вперед. Водночас підприємства не обмежені вже зараз вирішувати питання власного енергозабезпечення. І поступово з’являються відповідні приклади.

Об’єкти, розміщені на територіях пошкодженої електроенергетичної інфраструктури, потерпають від обмеження у електропостачанні. Вирішувати цю проблему допомагають автономні електростанції, зокрема комплекс обладнання сонячної енергетики із системою накопичення. Ініціаторами таких проєктів є лікарні, малі підприємства, представники громад.

Поширення застосування подібних технологій, із зростаючим запитом на альтернативні способи отримання енергії, з часом спонукатиме до розвитку мікромереж, об’єднуючи різних учасників локально, наприклад, всередині громади.

Окрім того, діюче законодавство вже визначає малі системи розподілу, які поки що можуть створювати індустріальні парки за певними критеріями.

Поступово зростатиме потреба до розширення категорій учасників малих систем, які отримають можливість споживати та за наявності генерації відпускати електроенергію всередині малої системи розподілу.

Все це сприятиме відновленню та розвитку бізнесів та громад, наближаючи Україну до перемоги!

Переглянути відео Юлія Усенко “Можливості для бізнесів та громад забезпечити потреби в електроенергії”

#енергограмотність #енергоосвіта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *