“Майбутнє виробництва електроенергії – REStoration of Ukraine”, KSEP

У межах онлайн-заходу “Майбутнє виробництва електроенергії – REStoration of Ukraine”, від KSEP, відбулося висвітлення питань, які стосуються поточної ситуації на рику та майбутніх перспектив для виробництва електричної енергії, що виробляється з відновлюваних джерел. Дякую організаторам заходу за надану мені можливість розпочати серію виступів та окреслити основні проблеми виробників ВДЕ в реаліях сьогодення та обмінятися думками щодо перспектив розвитку “зеленої” енергетики у поствоєнному майбутньому. Окремо вдячна за виступи Андрію Пилипенку, керівнику ДП «Гарантований покупець», а також Андрію Конеченкову, голові УВЕА за цікаву презентацію та бачення щодо подальших перспектив для ВДЕ у співпраці з ЄС.

“Майбутнє виробництва електроенергії – REStoration of Ukraine”, KSEP, 30.06.2022

Здобуте до війни вартувало чималих зусиль. Якими б багато обіцяними не здавалися б перспективи, сьогодні ситуація для діючих виробників ВДЕ доволі непроста. Часові горизонти для рятування “зеленого” енергосектору короткі – на лічені місяці. Чому саме так, я пояснюю в своїй презентації.

Проблематика ВДЕ/ Презентація “Проблеми та перспективи ринку ВДЕ. Головні пріоритети післявоєнного відновлення”
Пошук нових можливостей/ Презентація “Проблеми та перспективи ринку ВДЕ. Головні пріоритети післявоєнного відновлення”

У підсумках підводжу до пошуку відповіді на запитання: якими є головні пріоритети поствоєнного відновлення енергетики? Ми всі чуємо, і вже ніхто не сперечається, що це відновлення має бути “зеленим” в цілому для економіки країни. Але, щоб визначити відповідні пріоритети, доведеться відповідати ще на низку окремих запитань. Крім того, треба рахуватися з пріоритетами, відповідаючи на запитання: що важливіше саме зараз, у найближчій перспективі? Об’єктивно – це опалювальний сезон та доступ споживачів до електричної і теплової енергії. У вирішенні цих питань є місце для ВДЕ. Так само у майбутньому поствоєнному відновленні “зелена” енергетика відповідає усім сучасним викликам – від кліматичної кризи до позбавлення від енергошантажу рф.

“Зелена” енергетика та поствоєнне відновлення: як визначити пріоритети?/
Презентація “Проблеми та перспективи ринку ВДЕ. Головні пріоритети післявоєнного відновлення”

Щоб дізнатися більше – дивіться відеозапис.

Захід проведений в рамках серії круглих столів Ukraine Future Energy Talks про існуючі проблеми та перспективи відновлення різних секторів енергетики України, які організовані Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Київська школа енергетичної політики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *