Intersolar 2022, Мюнхен, частина друга

Було б цікаво, якби організатори Intersolar вели статистику щодо кількості відвідувачів та відвідувачок – чоловіків та жінок. Завдяки конференції Women Energize Women, проведеній на майданчику Intersolar 2022, вдалося зібрати саме представниць сфери енергетики з різних куточків світу: Латинської Америки, Бразилії, Африки, Індії, Європи. Я вдячна за об’єднані зусилля Німецького енергетичного агентства Dena, GIZ GmbH, Німецько-Українського енергетичного партнерства та ГО Жіночий енергетичний клуб України, які дозволили приєднатися до конференції учасницям з України, започаткувавши проєкт Women in Energy United for Ukraine.

Women Energize Women Conference 2022, Мюнхен, Німеччина

Плідне спілкування у колі жінок, які працюють в енергетичній сфері, дало можливість переконатися в тому, що кожна країна має свій власний шлях енергопереходу. Разом з тим, спостерігалися однакові думки про переваги гендерної збалансованості в енергетиці, які дозволяють як окремим компаніям досягати вищої фінансової стійкості та ставати більш ефективними, так і на державному рівні – впроваджувати більш амбіційні політики щодо декарбонізації. У попередньому дописі я вже згадувала, що на додачу поширення енергокризи та усіх негативних наслідків, пов’язаних з війною в Україні, ще більше прискорить енергетичний перехід та заходи з посилення енергобезпеки у різних країнах світу.

Окремо хочу підкреслити поточну роль українських жінок, які, зокрема, пов’язують свою діяльність з енергетикою.

Саме зараз, у воєнний час, ми маємо можливість спостерігати, як українські жінки використовують можливості бути голосом енергетичної галузі на міжнародних майданчиках, знаходити можливості щодо об’єднання з потенційними партнерами для відновлення й подальшого розвитку енергетики, демонструвати професійність та хоробрість, відстоюючи інтереси України та пояснюючи усьому світові першопричини економічного колапсу, який шириться через російського агресора та енергошантажиста.

Багатьом з нас знайомі українські жінки з енергобізнесу, які шукають можливостей для підтримки об’єктів інфраструктури зараз та реалізації нових проєктів в енергетиці після війни, не припиняючи свою діяльність у воєнний час та адаптуючись під нові реалії. Ми пишаємося українськими жінками у громадському секторі, які закликають цивілізований світ відмовлятися від російських викопних палив, що спонсорують війну в Україні та несуть військову загрозу та знищення для усього світу. Можна наводити й інші приклади жінок в енергетиці, про які я особисто не знаю.

Тому без перебільшення – професійні та активні українські жінки в енергетиці сьогодні виконують важливу роль, кожна на своєму фронті.

Для довідки:

Women Energize Women – це комунікаційна ініціатива Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK), яка реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ GmbH) та Німецькою федерацією відновлюваної енергетики (BEE) в межах глобального проекту Bilateral Energy Partnerships and Dialogues. Мета Women Energize Women – інформувати, мобілізувати, надихати та об’єднувати жінок у всьому світі, які працюють над просуванням енергетичного переходу (Energiewende). #womenenergize

Щиро, Юлія Усенко,
голова ГО “Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *