Які бар’єри та перспективи для розвитку відновлювальної енергетики в Україні?

росія навмисно завдає ударів по українській енергетичній інфраструктурі. Дісталося від війни і відновлювальній енергетиці. Йдеться не лише про втрати потужностей внаслідок обстрілів та окупації територій. До проблем, що накопичилися у галузі ВДЕ раніше, додалися наслідки від вимушених заходів, вжитих під час дії воєнного стану. Про поточний стан та перспективи для розвитку ВДЕ в Україні говорили 15 листопада на заході «Відновлення та розвиток відновлювальної енергетики після війни».

Бізнес підтверджує наявність бар’єрів для завершення реалізації проєктів, розпочатих до війни, та ризиків для розвитку нових проєктів ВДЕ. Міненерго обіцяє нові механізми підтримки та реєстрацію відповідних законопроєктів для подальшого розгляду у Верховній Раді вже найближчим часом. Не вистачило у дискусії участі представників Регулятора.

В свою чергу в межах цього заходу поділилася анонсом аналітичного звіту про бар’єри та перспективи для розвитку ВДЕ в Україні, який ми готуємо разом з Іваном Бондарчуком. Ми виділили три групи основних ризиків (економічні, технічні та правові) та до кожної з них підготували рекомендації, спрямовані на їх пом’якшення. Презентація аналітичного звіту відбудеться 22 листопада. Інформацію про цей захід я залишу в коментарях до допису. А дізнатися більше про зміст звіту та плани щодо подальших досліджень стосовно розвитку #ВДЕ можна буде під час презентації. Тому слідкуйте за анонсами та реєструйтеся на відповідні заходи.

Аналітичний звіт про бар’єри та перспективи розвитку ВДЕ в Україні виконується на замовлення ГО “Екоклуб” за фінансової підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля та Міжнародної агенції “Хліб для світу”.

Юлія Усенко,
Голова Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *