«Газова незалежність громад: детальна інструкція переходу на біомасу в теплопостачанні»

Перехід на використання відновлюваних джерел енергії  допоможе громадам уникнути газової залежності, створити робочі місця та зменшити обсяги викидів парникових газів у повітря.

Серед доступних альтернативних джерел енергії – біомаса. Її використання може здешевити виробництво теплової енергії та сприятиме розвитку економіки регіону, адже біомасу можна купувати у місцевих виробників.

До прикладу, такі, як біопаливо. Останнє є відновлювальним видом енергії, його постачання не залежить від зовнішньої політики, а ціна прийнятна і доступна для покупця. Проте, перехід на подібний вид палива технологічно складний і потребує розбору питання.

Тому за ініціативи громадської організації “Екоклуб” разом із експерткою коаліції «Енергетичний перехід», головою «Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку» Юлією Усенко було розроблено документ «Газова незалежність громад: детальна інструкція переходу на біомасу в теплопостачанні», який презентували на спеціальному онлайн-вебінарі, 16 серпня 2022 року.

Переглянути відеозапис вебінару

Така ініціатива була зумовлена високим запитом до організації від органів місцевого самоврядування, комунальних та державних установ про детальну інформацію, як трансформувати наявні котельні або збудувати нові під біопаливо в умовах прийдешньої енергетичної кризи та воєнного стану в Україні.

Для кращого розуміння, варто зазначити, що під біопаливом ми тут розуміємо пелети чи брикети із лушпиння соняшника, деревини, соломи, зернових тощо.

 “Інструкція – універсальний документ, який підійде і тим замовникам, які хочуть реконструювати котельню, і для тих, хто хоче збудувати нову котельню на біомасі”, – пояснює Юлія Усенко.

Завантажити інструкцію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *