Енергограмотність – це про права споживачів

Продовжую писати про проєкт «Енергетична стійкість Об’єднаних Територіальних Громад (ОТГ) та підтримка жіночого лідерства». #енерголідерство

Зараз триває вже четверта хвиля триденних тренінгів. Сьогодні поділюся, як працюємо з учасницями в якості тренерів я, як енергетик, та моя колега Ірина Пташник, юрист та викладач права ЄС.

По-перше, діалог. Ми говоримо про #енергограмотність та в цілому про основне законодавство в частині захисту прав людини. Кожен громадянин повинен знати про свої елементарні права, у тому числі як споживач, а також орієнтуватися в переліку основних нормативно-правових актів, що стосуються захисту прав.

По-друге, інтерактивне роз’яснення. Ми роз’яснюємо, хто в Україні захищає інтереси споживачів у сферах енергетики та комунальних послуг. Моя улюблена тема – Регулятор. Його роль, статус, компетенції, повноваження. Окремо – про АМКУ та природні монополії.

По-третє, інструменти комунікації. Ми надаємо розуміння, як правильно комунікувати з державними органами та учасниками енергетичних ринків. Тут звертаю увагу на процедури, терміни, форми документів. Окрема тема – ІКЦ.

По-четверте, активність та ініціатива. Ми пояснюємо, як взяти участь у регулюванні. Я завжди акцентую увагу на тому, що кожен може стати рівноправним учасником процесу нормотворення.

По-п’яте, і насправді головне, мотивація. Ми намагаємося мотивувати учасниць та учасників тренінгу бути енергограмотними та відстоювати власні інтереси на реальних прикладах. Якщо ви зацікавлені опанувати хоча б одне з вищевказаних питань, а також представляєте інтереси своєї громади, у вас ще буде можливість долучитися до наступної серії тренінгів у березні 2021 р.

Також нагадую, що цей тренінг не лише про жіноче лідерство для тих, хто працює в громадах за напрямком енергетики. Це не тільки про правовий захист споживачів. А це в першу чергу про енергоефективність у громадах. Відповідними знаннями та практикою діляться різні тренери та запрошені гості.

Мої попередні дописи про проєкт «Енергетична стійкість Об’єднаних Територіальних Громад (ОТГ) та підтримка жіночого лідерства» можна почитати тут:

Про лідерство, жінок та енергетику в ОТГ

Про жіноче лідерство

Проєкт ініційований та впроваджується “Експертний центр з питань безпеки – Україна” за підтримки USAID Проєкт Енергетичної Безпеки.

І моє вам традиційне на завершення – будьте енергограмотними! І до наступних зустрічей!

Щиро, Юлія Усенко,
Голова Всеукраїнської Агенції Інвестицій та Сталого Розвитку


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *