Берлінський енергетичний діалог BETD 2023. Про участь громадянського суспільства

В продовження про Berlin Energy Transition Dialogue, який відбувся наприкінці березня, слід окремо висвітлити, що на платформі BETD 2023 було організовано низку заходів та зустрічей, зокрема із залученням українських громадських організацій та експертів, які опікуються питаннями енергетичного переходу в Україні, за ініціативи Німецького енергетичного агентства (dena) та Німецько-Українського Енергетичного Партнерства. Це надало можливість забезпечити обмін думками та напрацюваннями в частині роботи щодо енергопереходу в громадах, а також поділитися досвідом щодо вже втілених проєктів під час війни. Ініціатива співпраці у форматі діалогу підтримується з минулого року. В цілому така діяльність спрямована на сприяння “зеленому” відновленню з розвитком відновлювальної енергетики в Україні. Переглянути нотатки діалогу, який відбувся у грудні минулого року, можна тут.

Мій виступ вчергове стосувався важливих умов для розвитку ВДЕ-генерації в електроенергетиці в умовах “зеленого” відновлення. Забагато ризиків для розвитку проєктів з ВДЕ, про що я багато зазначаю у своїх доповідях та звітах. Було б не зайвим отримати від Міненерго план заходів щодо пом’якшення основних ризиків та бар’єрів для ВДЕ-проєктів. На сьогоднішній день урядом виконується робота можливо й значно ширше, ніж це видається зовні. Але те, що презентується, не дозволяє сформувати цілісного бачення, як у цілому планується стимулювати подальший розвиток ВДЕ-проєктів, з урахуванням різних аспектів в комплексі усіх проблем для галузі. Крім того, відкритим залишається питання, яке з міністерств опікуватиметься питаннями інтеграції ВДЕ у громадах.

Окремий день був присвячений шоу кейсам щодо поступового енергетичного переходу у різних країнах. З найбільш цікавого мені запам’ятався досвід Австралії, яка продовжує розвивати напрям зберігання енергії, збільшуючи загальну потужність систем від 1.5 до 2 ГВт. Також на думку багатьох учасників, не менш цікавою була сесія презентації шоу кейсів України. Блискучі виступи колег з Екоклубу, Екодії, Dixi Group, які продемонстрували не лише саму проблематику наслідків війни для української енергетики, але й приклади втілення проєктів у громадах, які намагаються долати гострі виклики під час війни. І підтримують їх у цьому саме громадські орагнізації з партнерами. Пишаюся досить високим рівнем проведеної сесії та вдячна колегам за їх зусилля і професійний підхід.

В цілому робочий тиждень у Берліні видався досить насиченим і продуктивним. Багато зустрічей, різні емоції, стресові ситуації через несподівані та позапланові заходи. Але ця робоча програма створила майданчик для формування спільного бачення стосовно проблем та способів їх вирішення спільними зусиллями різних сторін, за підтримки німецько-українського партнерства, яке ми дуже цінуємо. Дякую усім колегам, які залучені до цієї співпраці, за організацію та спільну роботу. Ми підсумовуємо та продовжуємо працювати разом, сприяючи енергетичному переходу як одному з основних принципів “зеленого” відновлення в Україні.

Щиро, Юлія Усенко
Співзасновниця та голова ГО “Всеукраїнська Агенція Інвестицій та Сталого Розвитку”

Фотозвіт: Участь українських неурядових організацій у BETD 2023

ГО “Всеукраїнська Агенція Інвестицій та Сталого розвитку”
ГО “Центр Екологічних Ініціатив “Екодія”
ГО “Екоклуб”
ГО “Центр Екологічних Ініціатив “Екодія”
ГО “Діксі Груп”
ГО “Діксі Груп”
Учасники та гості круглого столу, присвяченого діалогу громадянського суcпсільства та сторін енергетичного партнерства України та Німеччини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *