Аналітичний звіт “Огляд розвитку ВДЕ в електроенергетиці бар’єри та загальні рекомендації”

Наприкінці 2022 року на замовлення ГО «Екоклуб» і Коаліції ГО та муніципалітетів «Енергетичний перехід» було проведено короткий огляд розвитку великої ВДЕ-генерації на ринку електричної енергії в контексті визначення бар’єрів та надання переліку загальних рекомендацій для їх усунення. Цей документ може бути корисним для інвесторів, бізнесу у сфері відновлювальної енергетики, урядовим організаціям, органам місцевого самоврядування, експертам, громадському сектору.

Читати Аналітичний звіт

Cпівавтори: Іван Бондарчук, член Ради Комітету АПУ з питань енергетики, нафти та газу, радник, керівник практики енергетики LCF Law Group Юлія Усенко, експертка коаліції «Енергетичний перехід», голова ГО «Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку»:

У цьому документі ми стисло аналізуємо основні фактори впливу на розвиток ВДЕ у сфері електроенергетики в Україні на різних етапах. На основі такого аналізу робимо висновки та надаємо рекомендації для підтримки ВДЕ та збереження інтересу інвесторів до цієї сфери у період післявоєнного відновлення. Під час створення рекомендацій було враховано умови як для наявних, що перебувають в активному розвитку (розпочатих до активної фази війни рф проти України), так і для майбутніх проєктів із ВДЕ. У цій роботі не виокремлено сектор приватних домогосподарств, що є предметом окремого дослідження.

Автори дослідження планують продовжити дослідження щодо розвитку ВДЕ в Україні у 2023 році.

Публікація підготовлена на замовлення ГО «Екоклуб» і Коаліції ГО та муніципалітетів «Енергетичний перехід» у рамках проєктів «Адвокація механізмів підтримки ВДЕ-генерації в умовах війни», що фінансує Фонд ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна та «Посилення громадської мережі «EkoNet» в питанні охорони клімату і довкілля в Східній Європі та Центральній Азії», що фінансує Міжнародна агенція «Хліб для світу». Публікація рецензована в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки та рекомендації належать авторам/авторкам цього дослідження і не обов’язково відображають погляди Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна, Міжнародної агенції «Хліб для світу», Міжнародного фонду «Відродження», а також уряду Німеччини та Швеції. Відповідальність за зміст дослідження несе виключно ГО «Екоклуб».

Завантажити Аналітичний звіт eng

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *